Energiáért becsületet Az örmény Hegyi-Karabah fővárosában, Sztepanakert-ben 2017-ben felállított keresztet az azeri csapatok ledöntötték – az ott élő keresztény örmények tragédiáját ez a kereszt-döntés fejezi ki a legtalálóbban. A 2020-as azeri támadás után kötött egyezmény, amit Örményország, Azerbajdzsán és Oroszország írt alá, kimondta, hogy az orosz békefenntartó csapatok garantálják a békét Hegyi-Karabahnak még megmaradt örmények lakta területein. Az örmények szerint: „Amíg az oroszok itt vannak, egyetlen török sem meri betenni a lábát ide”; (az azeriek szintén a török népekhez tartoznak). A Hegyi-Karabah exklávében élő örmény nép kálváriája idén októberben, az örmények elmenekülésével befejeződött, ami ezúttal nemcsak a külföldi hatalmaknak volt köszönhető, hanem a jelenleg hatalmon levő örményországi vezetésnek is, akik egy Amerika-barát politika kedvéért lemondtak az orosz segítségről, és ezzel saját honfitársaikról is.
Ez a tragédia egy keresztény népet érint, melynek üldözői újfent iszlám országok, elsősorban a szomszédos Azerbajdzsán, ami Törökországtól jelentős politikai és hadi támogatásban részesül. Törökország az az ország, ami nem csak az 1915/16-os örmény népirtásért, hanem az ezt megelőző kegyetlen üldözésekért is felelős.
Mindazon európai államok, elsősorban Németország [de Magyarország is], akik jól hangzó közleményekben papolják a kisebbségek [és a keresztények] védelmét, az orosz gáz kiesését többek között az azeri gázszállításokkal igyekeznek kompenzálni: ezért energiáért cserébe minden erkölcsi értékről lemondanak, minden gaztettet elfogadnak és elhallgatnak.
Az azeri kormány 2021-ben egy pogányul groteszk múzeumot hozott létre, melyben az örmények legyilkolását ünneplik. Alijew, az azeri elnök filmet készíttetett magáról, ahogy büszkén végigmegy a múzeumon, ami egyedül az örmények elleni gyűlölet szítására és mielőbbi legyőzésére szolgál. Nyugaton ezt sem vette észre senki.
A Hegyi-Karabah Köztársaság fővárosában, Sztepanakertben ledöntött kereszt egy olyan ország népének tragikus sorsát szimbolizálja, mely a világon elsőként, 301-ben II. Tigranész uralkodása alatt, államvallássá tette a kereszténységet.
És aki netán még eddig sem fogta fel:
|
vissza